Zaręczyny w święta – jak oświadczyć się w oryginalny sposób?


Jeśli na samą myśl o zaręczynach w święta widzisz całą rodzinę wpatrującą się w Was znad stołu pełnego potraw, to spieszę z wiadomością – nie o takich oświadczynach myślę.

Co powiecie na las pełen zielonych choinek, pośród których nagle Waszym oczom ukazuje się stolik dla dwojga z przygotowanymi frykasami? W pewnym momencie przyszła narzeczona dostrzega szklaną bombkę z wykaligrafowanym pytaniem: „Czy wyjdziesz za mnie?”. Za chwilę padacie sobie w ramiona, pierścień lśni na palcu i siedzicie otuleni kocem pośrodku lasu, przy świecach, pijąc grzańca. Właśnie tak mogą wyglądają oryginalne zaręczyny w święta.


Czy święta to dobry czas na zaręczyny?

Zacznijmy od tego, że każda pora jest dobra na to, by się zaręczyć. O wiele istotniejsze jest to, jak te zaręczyny będą wyglądać.

Wielu panów postanawia dać swojej ukochanej najlepszy gwiazdkowy prezent, czyli pierścionek zaręczynowy. I to jest cudowne. Ale nie każda przyszła narzeczona będzie zachwycona, gdy wręczenie go będzie odbywać się podczas kolacji wigilijnej. Dlaczego?Pamiętajcie, że zaręczyny to święto dwojga ludzi. I tak, potwierdzam to, większość kobiet kocha niespodzianki, właśnie dlatego oświadczenie się przy całej rodzinie może tę niespodziankę zepsuć, bo jest dość…przewidywalne. Szczególnie, że wielu mężczyzn sięga po ten rodzaj scenariusza na oświadczyny.

Dlatego proponuję, byście dali coś więcej niż tylko pierścionek – podarujcie swojej wybrance niespodziankę, prawdziwą niespodziankę. Taką, która ją autentycznie zaskoczy.

Jest jeszcze druga kwestia, dlaczego oświadczyny przy świątecznym stole nie są dobrym pomysłem. Nie każda dziewczyna lubi być w centrum uwagi. A nawet jeśli jej to nie przeszkadza, to nie zawsze publiczność w postaci swoich kuzynów i wujków jest dla niej wymarzona w tej sytuacji.

Dlatego zdecydowanie polecam poszukać innych pomysłów na podarowanie w święta deklaracji wraz z błyszczącym pierścionkiem.


Pomysł na nietypowe świąteczne oświadczyny

Przygotowałam dla Was jeden z oryginalnych pomysłów na oświadczyny w grudniu. Taki, który z pewnością zachwyci drugą połówkę i zaskoczy swą aranżacją. W tego typu projektach bardzo ważne jest stworzenie wizji, która będzie odzwierciedleniem gustu i oczekiwań wybranki. Zatem zanim cokolwiek zorganizuję, muszę wiedzieć kim jest ta szczęściara, dla której narzeczony chce zorganizować tak nietypowe oświadczyny.Ważne jest, by zastanowić się – jaki klimat spodoba się przyszłej narzeczonej, jakie lubi kwiaty, jaki smak tortu preferuje. Czy lubi skrzypce, czy woli gitarę. Czy trudno będzie ją czymś zaskoczyć, bo ma żyłkę detektywa, czy może właśnie odwrotnie. Kompletnie niczego się nie spodziewa, bo przyszły narzeczony jeszcze nigdy nie przygotował jej niespodzianki.

każdym z tych przypadków świetnie sprawdza się znalezienie odpowiedniego klimatycznego miejsca. Na zimowe zaręczyny proponuję las. Idealnie, jeśli będzie ośnieżony, ale nawet gdy biały puch nie przykryje drzew, i tak można wyczarować magię. Wystarczy zdolna dekoratorka, która zadba o dekoracje, oświetlenie i… troszkę sztucznego śniegu. Do tego mnóstwo atrybutów leśno-zimowych, takich jak szyszki, bombki, świece, aby podkreślić świąteczny klimat.Zachęcam także, by na miejscu zaręczyn zaaranżować mini ucztę. Pięknie nakryty stół, elegancka zastawa i winietki z napisem narzeczona i narzeczony. Do tego słodki tort i grzaniec, który wypijecie tuż po oświadczynach.

Idealnie, gdy do tego stworzy się jeszcze muzyczny klimat. W tle może być Wasza ulubiona piosenka grana na gitarze, skrzypcach lub… odtwarzana na głośniku przenośnym.

Jestem wielką fanką personalizowanych sentymentalnych prezentów i dlatego polecam zamówić szklaną bombkę z wykaligrafowanym pytaniem „Wyjdziesz za mnie?” lub „Czy zostaniesz moją żoną?”. To będzie pamiątka, która każdego roku zawiśnie na Waszej wspólnej choince przypominając o najbardziej romantycznych świątecznych zaręczynach.

I właśnie o to chodzi w tak oryginalnie zaplanowanych oświadczynach – mają wzbudzać emocje i zostawać w pamięci na długie lata.Oświadczyny połączone z sesją świąteczną

Chcecie jeszcze jeden świetny pomysł na zaręczyny w święta? Wykorzystajcie do tego celu świąteczną sesję zdjęciową. Najlepiej, jeśli stanie się ona prezentem wręczonym np. na Mikołaja. Odpowiednio wcześniej zamówiony voucher i wtajemniczony w cały plan fotograf, to może być początek misternego planu pt. „najbardziej romantyczne świąteczne oświadczyny”.

Wraz ze swoją wybranką jesteście umówieni na sesję świąteczną. Może ona odbyć się właśnie w lesie, do którego wspólnie z fotografem udajecie się na zdjęcia. Podczas pozowania wręczasz swojej wybrance bombkę z najważniejszym pytaniem. Początkowo oszołomiona całym wydarzeniem wybranka jeszcze nie ma pewności, czy jest to element scenografii i czysty przypadek. Jednak widząc klęczącego przed sobą ukochanego z pierścionkiem w ozdobnym pudełeczku, wie już, że to dzieje się naprawdę.

A wszystko to zostaje z Wami w postaci zdjęć, którymi potem możecie pochwalić się swoim najbliższym i w przyszłości… dzieciom i wnukom.Mam nadzieję, że moje pomysły zainspirują Was do szukania oryginalnych pomysłów na świąteczne zaręczyny.

A jeśli potrzebujecie pomocy doświadczonej wedding plannerki, chętnie zajmę się całą oprawą oświadczyn i sprawię, że będą one niezapomniane.

Stacja Ślub I Nina Skwira Fotografia I Dobry Motyw I Home&You I Tarta Grzechu Warta I Ewelina Syroka Make up I Stalówką pisane I Uliana i Dawid
Pozdrawiam,

Wedding Plannerka ze Stacji Ślub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *